Muş Ziraat Odası’nda Pancar Yetiştiriciliğinin Geleceği Konuşuldu

Muş Ziraat Odası ve Muş Şeker Fabrikası tarafından ilçedeki pancar ekimi konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ziraat Odası binasında yapılan toplantıda, kota cezalarının bu yıl uygulanmayacağını ve pancar bedellerinin en kısa zamanda ödeneceğini ifade eden Muş Şeker Fabrikası Müdürü Hakim Gündoğdu ve Şeker Fabrikası Ziraat müdürü Ayhan Kangal, muhtar, oda delegeleri ve Pancar üreticilerine, gelecek dönemdeki pancar üretimi hakkında bilgi verdi.

Ziraat Odası Başkanı Hakim Yıldırım, “Üreticimizin lehine olacak çalışmaları gücümüz yettiği ölçüde yapmaya çalışacağız. Bugün bu çalışmamızda bunlardan bir tanesi. Muş Şeker Pancarı yetkilileri ile oda delege ve şeker pancarı üreticilerimiz ile buluşturarak, gelecek yıllarda şeker pancarı ekimi ve mağduriyetlerin giderilmesi noktasında fikir alışverişinde bulunduk.” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Muş Ziraat odası Başkanı Hakim Yıldırım, “Muş Şeker Fabrikamız özelleştirildikten sonra pancar üreticilerimiz tedirginlik yaşıyor. Pancar üreticilerimiz ‘pancarımız elimizde kalır’ korkusu ile pancar üretimine ara verecekleri düşünüyorlardı. Pancar üreticisi çiftçilerimiz odamıza başvurdu. Bizde Şeker fabrikası yetkilileri ile görüştük. Şeker fabrikamızın yetkilileri daha önceki sözleşmeler üzerinde şeker pancarı alımlarımız aynı şekilde devam edeceğini ifade etiler. Pancar üreticisi çiftçilerimiz çok rahat olsunlar ve pancar üretimlerine devam etsinler hiçbir şekilde mağdur olmayacaklar. Biz çiftçimizin lehine olan her türlü sözleşmeye imzamızı atıyoruz” şeklinde konuştu.HABER49

İlginizi Çekebilir

DAKA’dan kooperatifçilik paneli

Muş’ta, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliği ile “Kırsalda daha iyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir