????????????????????????????????????

Vartolular Gecesi’ne Yoğun Katılım

İstanbul’da Faaliyet gösteren Varto Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geleneksel olarak gerçekleştirdikleri ve bu yıl 21.si düzenlenen dayanışma gecesi coşkulu ve yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Varto Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Ballıkaya gecenin anlam ve önemi dair bir konuşma yaptı.

İstanbul Şişli Çağlayan Salon Figaro da eğitime destek amacıyla düzenlenen geceye siyasi partililerde yoğun bir katılım gösterdi. Yemekli olarak düzenlenen program, yapılan konuşmalarla birlikte, slayt şiir ve belgeseller, maziden portreler ve mekânların gösterimiyle devam etti. İhtiyacı olan öğrencilere burs sağlamak amacıyla düzenlenen gecede eğitime katkı amacıyla açık artırma ve çekilişler yapıldı. Gecede Erol Berxwedan, Fırat Güneş, Çiğdem Ülkü, Ali Akalın ve Erdem Oral’ın söyledikleri şarkı ve türkülerle eğlenen katılımcılar halaylar çekerek eğlenceli vakit geçirdiler.

 

BÜYÜK BİR KATILIM SAĞLANDI

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, CHP Eyüp Belediye Başkan Adayı Emel Bilenoğlu, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel, ÖDP Başkanlar kurulu üyesi Alper Taş, Ak Parti Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, İyi Parti İstanbul Başkan Yardımcıları, Muş Vakfı Başkanı Dr. Orhan Sami Gültekin ve Başkan Yardımcısı Mehmetşah Dursun, İMSİYAD Başkanı Metin Haymana, Harb iş İstanbul Şube Başkanı Murat Yalçınkaya, İnanç kurum Başkan ve yöneticileri, ANAKOM Başkanı Yusuf Tuncil, Vadef Başkanı Mehmet Soydan, Dersim Federasyon Başkanı Cemal Yücel ve dernek yöneticileri, Belediye ve muhtar adayları ile birçok STK temsilcisi katıldı.HABER49

İlginizi Çekebilir

Tarladan tıp fakültesine uzanan başarı

Muş’ta hem çiftçilikle uğraşıp ailesine yardımcı olan hem de eğitimini sürdürmeye çalışan Bünyamin Dönmez, zor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir