Mşü’de Özel Yetenek Sınavı

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 2018-2019 akademik yılı özel yetenek sınavı yapıldı.

Sınavla ilgili gazetecilere açıklama yapan BESYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, yüksekokulun ikinci yaşına girdiğini söyledi.

Sınavdaki parkurun 7 bölümden oluşan bir koordinasyon parkuru olduğunu anlatan Kırımoğlu, şöyle konuştu:

“Düz takla, denge aletinin üzerinde yürüme, alttan ve üstten geçme çalışmaları, topların yer değiştirmesi, koşarak salvo ve çift zıplama şeklinde bir parkur uyguluyoruz. Okulumuza müracaat eden bin 200 kadar öğrencimizin içerisinde 600 öğrencimiz kaydını yaptırmıştır. Bunların içerisinden de 55 kız ve 115 erkek öğrenciye bu yıl Muş Alparslan Üniversitesinin çatısı altında eğitim ve öğretim yapma olanağı sağlayacağız. Okulumuz geçen yıl açılmıştı. Bu yıl BESYO’ya beden eğitimi öğretmenliği ile antrenörlük bölümlerini de ekledik.”

Bitlis’in Tatvan ilçesinden özel yetenek sınavına katın Murat Göçmen ise sınavı kazanabilmek için çok yoğun çalıştığını dile getirerek, sonucun hayırlı olmasını diledi.HABER49

İlginizi Çekebilir

MŞÜ’de erken bitirmeye senato engeli

Muş Alparslan Üniversitesi’nde başarılı öğrencilerin üst sınıflardan ders alarak öğrenimlerini daha erken sürede tamamlamalarına engel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir