Kitap okumak için sokağa çıktılar!

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ‘Muş Geleneksel Kitap Okuma Günü (OKU-MUŞ)’ etkinliği kapsamında binlerce öğrenci, protokol üyeleriyle caddede kitap okudu.

İstasyon Caddesi üzerinde yoğun bir katılımla düzenlenen okuma etkinliğine öğrenciler ve öğretmenlerin yanı sıra; Muş Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ile vatandaşlar katıldı. “OKU-MUŞ” programının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, “Okulda olduğu kadar hayatta da başarının en önde gelen şartlarından biri yine okumaktır. Bu kapsamda Muş Valiliği, Muş Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde başlattığımız bu projemizle geleceğimizi inşa etmeyi hedef almaktayız” dedi.

Muş Valisi Aziz Yıldırım, kitap okumanın boş zaman faaliyeti olmadığını söyleyerek, “Kitap okumak için mutlaka zaman ayırmak gerekir. Çünkü kitap okumak insanı geliştirir, hafızayı geliştirir. Kitap okumak, anlayışı geliştirir. Kitap okumak, kendi dünyamızdan farklı dünyalar olduğunun da farkına varmamıza sebep olur. Bunun için mutlaka ve mutlaka kitap okumak durumundayız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Aziz Yıldırım ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İstasyon Caddesi boyunca kaldırımda kitap okuyan öğrencileri selamlayarak, yakın ilgi gösterdiler.HABER49

İlginizi Çekebilir

Tarladan tıp fakültesine uzanan başarı

Muş’ta hem çiftçilikle uğraşıp ailesine yardımcı olan hem de eğitimini sürdürmeye çalışan Bünyamin Dönmez, zor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir