????????????????????????????????????

Kırılan masa ve sıra ayaklarından pedallı dezenfektan cihazı ürettiler

İlyas Sami İmam Hatip Ortaokulu Öğretmenleri, kırılan ve atıl durumdaki sıra ve masa ayaklarından pedallı dezenfektan cihazı üretti.

Yeşilyurt Mahallesi’ndeki İlyas Sami İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri, koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında öğrencilerin dezenfektan kutularına el sürmemeleri için kırılan masa ve sıra ayaklarından, ayakla sıvı püskürtmeli dezenfektan seti üretti.

“OKULUMUZUN EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYORUZ”

Okul Müdürü Seracettin Koçlardan, “Yeni tip koronavirüs (Covid-19 ) sürecinde öğretmen arkadaşlarımızla okulumuzdaki kullanılmayan ve atıl durumdaki sıra ve masa ayaklarında pedallı dezenfektan cihazı ürettik” dedi. Okulda görev yapan 3 görsel sanatlar öğretmeninin, okulun tasarım ve beceri atölyesinde pedallı dezenfektan cihazı ürettiklerini söyleyen Müdür Koçlardan, şunları kaydetti: “İlk etapta deneme olarak 3 dezenfektan cihazını yaptık. Daha sonra okulumuzun olanaklarını kullanarak şu anda hocalarımızla birlikte seri üretimine başladık. Hedefimiz okulumuzun bütün sınıf ve koridorlarına pedallı dezenfektan cihazını koymak ve Çocuklarımızın daha iyi hijyenik koşullarda eğitim ve öğretime başlamasıdır. Bu cihazlara piyasada aldığımız takdirde ekonomik anlamda bizi bir hayli zorlayacaktır. Çünkü piyasada yaklaşık 500 liraya satılan cihazlar olduğunu biliyoruz.

Ancak burada üretilen cihazlar kadar sağlıklı de değil. Biz atıl durumdaki malzemelerle geri dönüşümünü yaparak hem okulumuzun ekonomisine katkı sağlıyoruz hem de çocuklarımızın daha sağlıklı ortamda eğitim ve öğretime devimlerini sağlamak. Burada atıl malzemelerle üretilen cihazların bir kısmını okula yerleştirdik.”

TÜRKMEN: ÖĞRENCİLERİMİZDEN UZAK KALMAK BİZİ ÇOK ÜZÜYOR

Okul Müdür yardımcısı Gülşah Türkmen, Covid-19 sürecinde okuldaki boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla okulda atıl durumda bulunan ve kırılıp kullanılmayan masa ve sıra ayaklarıyla dezenfektan cihazı ürettiklerini belirtti. Türkmen, “Öğrencilerimiz yüz yüze eğitime ve öğretime başladığı zaman daha temiz ve hijyenik bir şekilde başlayacaktır çünkü Pandemi zamanında öğrencilerimizden uzak kalmak bizi çok üzüyor. Biz de okulda bulunduğumuz dönemde çocuklarımızın eğitim ve öğretime daha iyi şartlarda devam etmeleri için sınıflarımıza el değmeden pedallı dezenfektan cihazı ürettik” diye konuştu.

USLU: TAMAMI GERİ DÖNÜŞÜMDEN TOPLADIĞIMIZ ÜRÜNLER

Görsel sanatlar öğretmeni Sabri Uslu ise, hedeflerinin okulun dezenfektan cihazı ihtiyacını karşılamak olduğunu kaydetti. Uslu şöyle dedi: “Kullandığımız malzemelerin tamamı geri dönüşümden topladığımız ürünler. Bu nedenle okulumuza atıl durumda ve kırık olan sıra ve masa ayaklarından maliyetsiz olarak Pedal sistemi ile dezenfektan cihazı ürettik.”HABER49

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …