Hasköy’de Çevrimiçi Satranç Turnuvası

Muş’un Hasköy ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında Okul Sporları Online Satranç Turnuvaları düzenledi.

Pandemi sürecinin olumsuz etkilerinden kurtulmaları amacıyla Ortaokul ve lise öğrencilerinin hem zihinsel gelişimini desteklemek hem de sosyalleşmelerini sağlamak için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okul Sporları Online Satranç Turnuvaları düzenlendi.

Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel öncülüğünde Öğretmen Abdil Özler tarafından koordine edilen Satranç turnuvası öğrenciler tarafından da yoğun ilgi gördü.

Turnuvaya Türkiye Satranç Federasyonu’ndan turnuvalarını gerçekleştirdiği Chess adlı uygulama ev sahipliği yaptı. Turnuva ortaokul ve lise kategorilerinden gerçekleştirildi. Öğrenciler Chess adlı uygulamadaki Hasköy Satranç Kulübüne üye olarak turnuvaya katılım sağladılar. Toplamda 80 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen turnuva büyük bir heyecana sahne oldu. Sıradanlaşan Pandemi günlerinde iki hafta boyunca evleri turnuva heyecanı sardı. 10.01.2021 ve 17.01.2021 tarihlerinde gerçekleştirilen turnuvalarda öğrenciler 20 dakikalık 6 karşılaşma yaparak turnuvayı tamamladılar. Dostluk içinde geçen karşılaşmalar sürecinde öğrenciler profesyonel oyunculara yaraşır bir sportmenlikte turnuvayı tamamladılar.

Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel, “2020-2021 eğitim öğretim yılında Pandemi sebebiyle eğitime ara verilirken, bu dönemde öğrenciler sosyal ilişkilerden ve kaliteli zaman geçirmekten oldukça uzak kalarak günlerinin sıradanlaştığı bir zaman dilimine girmişlerdi. Öğrencilerin kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak ve sıradanlaşan günlerde farklı bir hava yaratması amacıyla Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından çevrimiçi (online) satranç turnuvası düzenlendik” dedi.

Turnuva sonucunda ortaokul kategorisinde Kadir Rezan Haz Kız Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerinden Yusuf Emir Savlı birinci, Muhammed Gür ise ikinci olurken üçüncülüğü Alparslan Ortaokulu’ndan Bilal Bilgin aldı. Lise kategorisinde ise Hasköy Anadolu Lisesinden Amine Özsözlü birinci, Dilara Savaş ise üçüncü olurken ikinciliği Hasköy Çok Programlı Anadolu Lisesinden Serhat Demir aldı. Turnuva sonucunda dereceye giren öğrencilerilere ödüllerini Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel eşliğinde Hasköy Kaymakamı Murat Güneş verdi.HABER49

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …