Final’den Sınavlarda Çifte Başarı

Muş Final Akademi Okulları LGS ve YKS’de büyük başarılar elde etti. YKS’de Muş İl Birincisi ve ikici LGS’DE İSE 98 öğrenciyi değişik okullara yerleştirdi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS)sonuçlarının açıklanmasının ardından Muş Final Okulları’nda çifte gurur yaşandı.  YKS ve LGS sınavlarında üstün başarı gösteren Muş Final Akademi Okulları YKS’de Muş İl Birincisi ve Muş ikincisi çıkarırken LGS’de ise 98 öğrenciyi değişik liselere yerleştirerek Muş gündemine oturdu.

YKS’de Muş Final Akademi Lisesi Öğrencileri Emine Levent 534 sayısal puan ile Muş il Birincisi Türkiye 1.880’ninci olurken, Uğur Yakışan ise 526 Sayısal puan ile Muş il ikincisi Türkiye 3.600’üncüsü oldu.

LGS’de ise Muş Final Akademi Ortaokulu, 25 Fen Lisesi, 27 Anadolu Lisesi,  10 Sosyal Bilimler Lisesi, 26 Proje İmam Hatip Lisesi ve 10 İmam Hatip Lisesi’ne öğrenci yerleştirdi.

Final Okulları yönetimi, üstün başarı gösteren YKS ve LGS’de kendilerine yöneltilen soruların tamamına yakın cevap vererek, Türkiye genelinde dereceye giren tüm öğrencileri kutladı.HABER49

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …