Fen Lisesi, Okullararası Liseli Gençler Basketbol İl Birinci oldu

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2018-2019 sezonu Okullar Arası Genç Kızlar (A) Basketbol İl Birinciliği tamamlandı.

İl Müdürlüğü Atatürk Spor Salonunda 03-08 Aralık 2018 tarihleri arasında Muş’ta düzenlenen okullararası basketbol turnuvasına kızlarda 5 takım erkeklerde ise 6 takım kıyasıya mücadele etti. Turnuva sonunda kızlarda özellikle Sosyal Bilimler Lisesi, İMKB Lisesi ve fen Lisesi takımlarının kıyasıya mücadelesinde Muş Fen Lisesi birinciliği aldı. Erkeklerde ise yine Muş Fen Lisesi, Muş Spor Lisesini çok zorda olsa yenmeyi başardı. Finale çıkan Muş Fen Lisesi final maçında Özel Final Lisesine karşı rahat bir galibiyet alarak maçı 75-39 skorla yenerek şampiyon olmayı başardı. Muş Fen Lisesi Müdürü Cahit Demirağ,  “Okulumuzun sosyal kültürel etkinliklerde de başarı göstermesi bizi bir hayli memnun etmiştir. Okulumuz basketbol takımı bölge maçlarında Muş ilimizi temsil edecek ve burada da yeni başarılar elde etti. Öğrencilerimize çok güveniyoruz. Derslerde başarı gösteren öğrencilerimizin sporda da başarı sağlaması okulumuz açısından çok önemlidir. Muş Fen Lisesi hem kızlarda hem de erkeklerde bölge de yapılacak olan basketbol maçlarında ilimizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalara hız kesmeden devam ediyor” şeklinde konuştu.

Muş Fen Lisesi Beden Eğitimi Öğretmenleri ve takım çalıştırıcıları Celal Şener, İbrahim Uğurlu ve Abdullah Balcı ise, “Grup maçlarında birinci olmak için çok çalışmamız gerekir.  Özellikle Bölge maçlarında toplam 12 ille kıyasıya bir mücadele yapacağız. İnşallah ilimize şampiyon olarak döneriz” sözlerini ifade ettiler.HABER49

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir