Bursa’daki Muşlu öğrenciler burslarına kavuştu

Bursa’da Eğitim gören ve Muş İLDER’e burs başvurusunda bulunan Muşlu öğrenciler, burslarının ilk taksitini teslim aldı.

Bursa’da 2010 yılında faaliyetlerine başlayan ve çok sayıda sosyal sorumluluk projesine imza atan Muş İLDER, Bursa’da okuyan Muşlu öğrencilerin 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk bursunu düzenlediği yemekli toplantıda kendilerine takdim etti. Toplantının açılış konuşmasını yapan Muş İLDER Başkanı Mehmet Veysi Tutkun, “Geleceğimiz teminatı olan ve gelecekte şimdi üstlendiğimiz sorumlulukları kendileri üstlenecek olan öğrenci kardeşlerimiz ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Muş İLDER olarak dağıtılacak bursların ilk taksiti bugün öğrencilere teslim edildi.” dedi.

“BURSA’DA OKUYAN MUŞLU ÖĞRENCİLERE BURS VERİYORUZ”

Burs Komisyonu Başkanı Mehmet Akif Bingöl de burs dağıtımı ile ilgili yaptığı konuşmada “Allah’u Tealanın Kur’an ı Kerim’de ‘Benim mümin bir kulumun sıkıntısını giderenin ben de sıkıntısını gideririm.’ dediğini ve bizlerin de bunu şiar edinmiş, bir araya gelmiş Muş İLDER mensupları olarak 5. Yıldır Bursa’da okuyan ve Muş’un neresinden gelirse gelsin Bursa’da okuyan öğrencilerimize burs veriyoruz. Öğrenci burslarını hayırsever hemşehrilerimizin marifetiyle ve kurduğumuz bir komisyonun çalışmaları ile veriyoruz. Bursun temininde ve gerekse de değerlendirme kriterlerinin belirlenmesinde mesai mefhumunu gözetmeksizin, özel hayatlarından feragat etmek suretiyle çok titiz çalışarak, bu yıl derneğimize müracaat yapan ve evraklarını tamamlayan tüm Muşlu öğrencilere burs veriliyor.” İfadelerini kullandı.

“BURSA’DA OKUYAN ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZLE TANIŞMA İMKANI BULUYORUZ”

Bursa’da okuyan öğrencilerimizle de tanışma, kendileriyle hasbihal etme, sorunlarını yakından görme olanağına da vesile oluşturduğunu ifade eden Bingöl, aynı zamanda her burs dağıtımında yemekli toplantı yapıldığını ve bir değerimizle de tanışıp KonuşMuş programı gerçekleştirdiklerini ifade etti.HABER49

muğla escort bayan

İlginizi Çekebilir

Tarladan tıp fakültesine uzanan başarı

Muş’ta hem çiftçilikle uğraşıp ailesine yardımcı olan hem de eğitimini sürdürmeye çalışan Bünyamin Dönmez, zor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir