DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA

2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı

Son Güncelleme :

12 Eylül 2022 - 13:35

2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk ders zili çaldı

Muş’ta 202-2023 eğitim-öğretim yılı, 114 bin 209 öğrenci ve 6 bin 400 öğretmenin görev yapacağı 692 okulda ilk ders zil çaldı.

Muş’ta 2071 Melikşah İlk ve Ortaokulundaki tören Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Törende konuşan Muş Valisi İlker Gündüzöz,” toplumun, ailenin, devletin temel insan olduğunu belirterek insanı yaştaki devlet yaşasın bu felsefe ile yola çıkmışız çünkü dinimizin ilk emri oku” diye konuştu.

Dolaysıyla okumak son derece önemli olduğunu aktaran Vali Gündüzöz, şunları kaydetti: “Bu amaçla cumhuriyet tarihinin en büyük yatırım programını bu yıl içerisinde yatırım ödeneğini almak suretiyle uyguluyoruz. Geçen yılda spor alanında önemli yatırımlar yaptık. Geçen yılki rakamlarıyla 350 milyon olan ama güncellendiğinde 1 milyar lirayı bulan önemli sportif yatırmaların bir kısmı bitti bir kısmı ise devam ediyor. Hepsi bizim gençlerimiz için çocuklarımız için çünkü bizim geleceğimiz onlar. Muş ilinde Türkiye’nin en genç 5 ilden biri dolaysıyla genceler çocuklarımıza maksat karşılığı fazlasıyla alacağımız bir ortam var. Bu gün derslik başına öğrenci mevcudumuz farklı derecelerdeki okullarda bir birinden çok küçük sapmalar gözlense de aşağı yukarı 16 civarında.”

Törenin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Bugün tarihi itibariyle ilimiz genelinde 692 okulda 6 bin 400 öğretmenin nezaretinde 114 bin 209 öğrenci ders başı yaptığını söyledi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okunup, okula yeni başlayanlara çiçekler verildi. Törene Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Jandarma Albay Mehmet Kasım Ermiş, Vali Yardımcısı Hasan Taş, Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu, Kurum Amirleri ve veliler katıldı.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.