DUYSİAD’dan birleştirici ve kucaklayıcı toplantı

Dünya Sanayici ve Yatırımcı İş Adamları Derneği (DUYSİAD) Genel Başkanı Ahmet KIZILÖZ, Gül Prodüksiyon’un Yönetim Kurulu Başkanı Gül Muattar Ergen’in ev sahipliğini yaptığı önemli bir toplantıya imza attı. İstanbul Levent’te yapılan organizasyona çok sayıda sanat, iş, siyaset, bürokrat, spor ve medya camiasından davetli katıldı. DUYSİAD adına Genel Başkanı Ahmet Kızılöz ve Gül prodüksiyon adına Gül […]

DUYSİAD’dan birleştirici ve kucaklayıcı toplantı
DUYSİAD’dan birleştirici ve kucaklayıcı toplantı
  • Yayınlanma22 Temmuz 2020 08:45

Dünya Sanayici ve Yatırımcı İş Adamları Derneği (DUYSİAD) Genel Başkanı Ahmet KIZILÖZ, Gül Prodüksiyon’un Yönetim Kurulu Başkanı Gül Muattar Ergen’in ev sahipliğini yaptığı önemli bir toplantıya imza attı. İstanbul Levent’te yapılan organizasyona çok sayıda sanat, iş, siyaset, bürokrat, spor ve medya camiasından davetli katıldı.

DUYSİAD adına Genel Başkanı Ahmet Kızılöz ve Gül prodüksiyon adına Gül Muattar Ergen davetlileri karşıladı. Davete Pakistan eski Milletvekili, işadamı Khalil Joya ve Pakistan Başkonsolosu Bilal Khan Pasha, Azerbaycan Konsolosu Hayyan Daşdamirov, Pakistan Enerji Bakanı Zahit Muzaffer, Uluslararası Üniversiteler Birliği Başkanı  Prof. Muhammed Khiar Alaghbani, Azerbaycan Turkuaz Platformu Genel Başkanı Amil İsmailov, Ünal Grup Nike Mağazaları Erhan Ünal, Azad Brodhers Turizm ve Danışmanlık Şan Ağa, Kasımoğulları Tatlı Serhat Kasımoğulları, Azerbaycan Socar Petrol Zaur Daşdemirli, Altınbaş Holding Hüseyin Altınbaş, Realtor Emlak Gayrimenkul Mark Majani, , Özen kalıp adına Hasan Balbay, G.E.A.M GROUP Göksel Karay, Batı Bahat Hastanesi Emel Sezer, OYKA Psikolojik Danışmanlık Oya Kayır, Hayjanik Deterjan fabrikası Diana Derviş ,Yapı denetim Uzmanı Yunus Taşkapılı, Eksen Göz Sağlığı Burçin Sivri, Syntek Tekstil Hakan Yıldırım, Avcılar Dürümce Ahmet Çalboğa, Mali Müşavir Doğan Avcı, AV. Abdullah Yılmaz, Fikri Bilim Kolejleri adına Yunus Çiftçi ve Yusuf Balay, Dizi Sinema oyuncuları ;Gökberk Demirci, Özge Yağız, Esra Sönmezer, Seda Tosun, Mehmet Aras, Cavit Çetin Güner, Alkan Kızılırmak, Uğur Tekin, Sunucu Didem Delen, Kick Box sporunun tanınmış şampiyonu Azeri Perviz Abdulaev, Florya Gazetesi Yaşar Özkan, Pakistan kanal 92 Muhabiri Akif Shairaz ve kameramanı ,Dr. Perihan Abay, HABER Business imtiyaz sahibi Yaşar Polat ,Genel Koordinatör Bülent Kutlutürk, Muhabir Sevda Caferoğlu ve birçok  kıymetli  davetli katıldı.

AHMET KIZILÖZ: DİN, DİL IRK VE STATÜ GÖZETMEDEN HERKESİN HİZMETİNDEYİZ

Tüm davetlilerin birbirleriyle tanıştırıldığı organizasyonun amacı, pandemi sürecinde kopan iletişim ve ilişkilerin tekrar canlanması, yeniden moral ve motivasyon yüklenmesi olarak adlandırıldı. Davetlilere DUYSİAD adına bir konuşma yapan DUYSİAD Genel Başkanı Ahmet Kızılöz; Davete icabet edenlere öncelikle teşekkür etti. Pandemi sürecinde tüm sektörlerde ve camialarda bir rehavete kapılma, ümit kırılmaları gibi olumsuzluklar gözlemlediklerini, bu nedenle moral ve motivasyonun eskisi gibi normale dönmesi adına, tüm üyelere birebir ziyaretlerde bulunduklarını belirterek, bu gün ise toplu olarak böyle bir organizasyonla DUYSİAD üyelerinin ve beraberinde sanat, spor, siyaset, bürokrat, medya mensuplarını bir araya getirmeye karar verdiklerini belirtti. Kısaca DUYSİAD’ın genel tanımını ve içinde bulunduğumuz dönemde yapılan uygulamalardan bahseden Ahmet Kızılöz; ”Bizler işadamıyız. Din, dil ırk ve statü gözetmeden herkesin hizmetindeyiz. Önceliğimiz dürüstlük. Üyelerimizde aradığımız ilk şart bu. Hedefimiz 7kıta 10 bölgede ticaret merkezleri kurmak. Üyelerimiz ister sanayici ister esnaf ister sinema- dizi yapımcısı olsun bizler sağladığımız olanaklarla üreten insanlarımızın kapısını tüm dünyaya açıyoruz. Birlikten güç doğar sözünü en iyi şekilde tatbik ediyoruz. Hiçbir üyemiz yoktur ki istediği saatte bana veya yönetimdeki arkadaşlarımıza ulaşamasın. Her üyemizin talep ve sıkıntılarını birebir çözüyoruz. Üyelerimiz yeter ki üretsin, yeter ki çalışsın, yeter ki dürüst olsun. Bizler 15 Temmuz’dan sonra en sıkıntılı bir dönemde yola çıktık. Bu yola çıkarken alnımız ak gönlümüz ferah bir şekilde yola koyulduk. Gayemiz Ülkemizin milli ekonomisine, üretimine ve ihracatına katkı sağlamak. Yurt dışındaki üyelerimize de ülkemizdeki olanakları, fırsatları aktarmak. Şu an yanımızda olan Pakistan eski enerji bakanı ve dernek üyemiz Sayın Khalil Joya ile birçok projede yer aldık ve üzerinde çalıştığımız birçok projelerimiz var.

Aynı şekilde Dubai, Katar, Azerbaycan, Avrupa, Amerika, Kanada gibi ülkelerde devam eden projelerimiz var. Gelin sanat, spor, iş dünyası demeyelim bu güzel ülkemizin tüm değerlerini birlikte gün yüzüne çıkaralım. ‘Emek sizden, gün yüzüne çıkarmak ve hakkettiği değere ulaştırmak bizden’ diyen Başkan KIZILÖZ davete icabet eden tüm davetlilere ayrı ayrı teşekkür etti.

“TÜRKİYE İÇİN ÜRETİYORUZ”

Özellikle organizasyonun gerçekleşmesinde yer alan Gül prodüksiyon sahibi Gül Muattar Ergen hanıma ayrıca teşekkür etti. Davette söz alan Gül prodüksiyon sahibi Gül Muattar Ergen de yaptığı konuşmada davetlilere teşekkür ederek, yeni dönemde çok konuşulacak bir diziyle ekranlarda yerlerini alacaklarını belirtti. 15 Yıldır Türkiye’de olduğunu belirten Gül Muattar Ergen, “Artık ikinci Vatanım burası yapım şirketi olarak bizlerde Türkiye için üretiyoruz. Yaptığımız dizi ve programlar gerek Türkiye, gerek Yurt dışında beğeniyle izleniyor. Daha çok çalışıp daha çok üreteceğiz. DUYSİAD bizlere güç verdi. Birlikte daha çok iş başaracağımıza inanıyorum. Özellikle DUYSİAD Bakanı Sayın Ahmet Kızılöz’e verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ÖZBEKİSTAN HALK DANSINA İLGİ”

Pakistan eski Enerji Bakanı, Azerbaycan Konsolosu ve Prof. Muhammed Khiar Alaghbani’in dilek, temenni, teşekkür konuşmalarından sonra davetlilere Özbek pilavı ikram edildi. Diriliş Ertuğrul ve diğer Türk dizilerinde yer alan oyuncular davetliler tarafından yakın ilgi gördü. Organizasyonun bir bölümünde ise Özbekistan halk dansı da beğeniyle izlendi.HABER49