DİVA SEN Başkanı Yamaç’tan kadir gecesi mesajı

Diva Sen Muş İl Başkanı Nurulemin Yamaç Kadir gecesi ile ilgili bir mesaj yayınladı. Yamaç mesajında Rahmetiyle geldi mağfiretiyle kuşattı ve kurtuluş müjdesiyle gidiyor Ramazan diyerek, “On bir ayın sultanı, ayların incisi Ramazan ayı bu yıl da hem hüzünlere hem de ruhunda olduğu veçhile güzelliklere sahne oldu ve gidiyor. Bir sonraki Rahmet ğufran ve kurtuluş […]

DİVA SEN Başkanı Yamaç’tan kadir gecesi mesajı
DİVA SEN Başkanı Yamaç’tan kadir gecesi mesajı
  • Yayınlanma19 Mayıs 2020 11:31

Diva Sen Muş İl Başkanı Nurulemin Yamaç Kadir gecesi ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Yamaç mesajında Rahmetiyle geldi mağfiretiyle kuşattı ve kurtuluş müjdesiyle gidiyor Ramazan diyerek, “On bir ayın sultanı, ayların incisi Ramazan ayı bu yıl da hem hüzünlere hem de ruhunda olduğu veçhile güzelliklere sahne oldu ve gidiyor. Bir sonraki Rahmet ğufran ve kurtuluş ayına da erişmeyi Allah Teala bizlere nasip eylesin inşallah” dedi.

Kadir gecesinin bir ömre bedel bir gece olduğunu hatırlatan Diva Sen Muş İl Başkanı Nurulemin Yamaç, “bir ömre bedel bir gece. Evet Kadir gecesi de Allah Teala tarafından biz kullarına bahşettiği ve hediye olarak tahsis ettiği bir gecedir. Meleklerin yeryüzünü tan yeri ağarıncaya kadar şereflendirdikleri, bin aydan daha kıymetli Kadir gecesini de manasına ve ruhuna uygun olarak idrak edip ihya etmeyi Allah Teala cümlemize nasip eylesin inşallah.

Ne güzel değil mi; ruhlarımızın berraklaşması, duygularımızın durulaşması, merhametimizin artması, kalbimizde kin-nefret- haset-suizan-çekememezlik-yalandan uzak durmak-iftira-garaz-dünya için süfli emelleri terk etmek-vazife ve sorumluluk şuurunu unutmamak-Hakkın rızasını kazanmak uğruna çaba göstermek ve Kur’an’da belirtilen sınırlara tabi olup Yüce Halkımızın hoşnutluğunu kazanmak için kulluk vazifesini yapmaya çalışmak.

Hakikaten ruhlarımızı ve bedenimizi tüy misali hafifleten bu hayat anlayışına sahip olmak ne kadar da güzel” sözlerini ifade etti.

Yamaç mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ben, ben deme. Ben dedi ve huzuru ilahide kovuldu şeytan. Bakın ne olduğu, neden olduğu, nasıl olduğu ve ne olacağı belli olmayan bir coronavirüs diğer adıyla Covıd-19 dünyayı kasıp kavurdu, kavurmaya da devam ediyor. Öyleyse gözle görülemeyen bir mikrop karşısında bile çaresiz kalan bizlerin dünyaya tamah etmesine gerek var mı?

Günler gelip geçiyor. Hem de çok hızlı.

O halde gelin yeniden din’de, imanda samimiyetimizi gözden geçirelim. Hiç kimsenin kötülüğünü, ayağını kaydırmayı, güçsüz ve zayıf hale gelmesini, huzurunu bozmayı, neşesini ve sevincini elinden alma düşüncesine kapılıp ali cengiz oyunlarına girmeyelim.

Bir milat olsun bu Ramazan ayı ki bu mübarek ayda yaşayarak öğrendiklerimiz güzellikleri ömrümüzün sonuna kadar hayatımızın yaşantımızın vaz geçilmezleri yapalım ve huzuru, barışı, sükuneti, komşuluğu, insanlara faydalı olmayı doyasıya yaşayalım.

Allah Teala nefes alıp verinceye kadar dahi olsa bizleri nefsimizle baş başa bırakmasın inşallah. Amin.

Selam ve muhabbetlerimle…”HABER49

grafik tasarım programı