DEVLET HASTANESİNDE BYPASS AMELİYATI YAPILACAK

İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, Muş Devlet Hastanesinde kısa bir süre içerisinde Bypass ameliyatı yapmaya başalayacaklarını söyledi. Türkoğlu, il dışına yapılan sevkler ile ilgili de konuştu. Sağlık Müdürlüğünde yeniden yapılanma çalışmaları devam ediyor. Halk Sağlığı Müdürlüğünün kapanmasından sonra tek çatı altında toplanan İl Sağlık Müdürlüğü; Muş Devlet Hastanesi, Kamu Hastaneler Birliği ve diğer sağlık […]

DEVLET HASTANESİNDE BYPASS AMELİYATI YAPILACAK
DEVLET HASTANESİNDE BYPASS AMELİYATI YAPILACAK
  • Yayınlanma1 Şubat 2018 20:48
  • Güncelleme3 Şubat 2020 10:42

İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, Muş Devlet Hastanesinde kısa bir süre içerisinde Bypass ameliyatı yapmaya başalayacaklarını söyledi. Türkoğlu, il dışına yapılan sevkler ile ilgili de konuştu.

Sağlık Müdürlüğünde yeniden yapılanma çalışmaları devam ediyor. Halk Sağlığı Müdürlüğünün kapanmasından sonra tek çatı altında toplanan İl Sağlık Müdürlüğü; Muş Devlet Hastanesi, Kamu Hastaneler Birliği ve diğer sağlık kurumlarını da bünyesine kattı. Yeniden yapılanma kapsamında gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu, “halkımız bize güvensin, onlara en iyi sağlık hizmetini vermek için elimizden gelen yer şeyi yapacağız.”dedi.
SEVKLERİ AZALTTIK, AZALTMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ
Muş Devlet Hastanesinde her branşta doktor olduğunu ifade eden Türkoğlu, Muş Devlet Hastanesinin bundan böyle İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde olacağını ifade ederek, “vatandaşlarımızın en büyük şikayetlerinden bir tanesi il dışına yapılan sevkler. Vatandaşlarımız, ‘biz şehrimizde tedavi olmak istiyoruz. Niye başka şehirlere gidelim?’diye soruyorlar ve haklılar. Muş Devlet Hastanesini yeni yapılanma kapsamında bünyemize kattıktan sonra bu konuya günlerce kafa yorduk, sevk nedenlerini araştırdık ve bulduk. Yeterli sayıda doktor da var, yeterli teçhizata da sahibiz. Öyleyse vatandaşımız neden başka bir şehre gitmek zorunda kalsın ki? Çok kısa bir süre zarfında sevkleri büyük ölçüde azalltık, azaltmaya da devam edeceğiz. Tamamını bitirdik dememiz mümkün değil, zaten böyle bir durum tekink olarak da imkansız. Ancak ben vatandaşlarımıza söz veriyorum, hiçbir vatandaşımız boş yere başka bir şehire sevk edilmeyecek. Muş Devlet Hastanesi, tam kapasite ile halkımıza hizmet verecek. Bunu sağlamak için ekiplerimizle birlikte çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Muş Devlet Hastanesinde önceki dönemde yatan hasta sayısı oranı yüzde 40 iken, şimdilik yüzde 83’lere çıkmış durumda. Bu da hastaların sevk edilmek yerine Muş Devlet Hastanesinde yatırıldığını ve bu şekilde tedavi edildiklerini gösteriyor. Biz değerli halkımızdan bize güvenmelerini istiyoruz. Emin olsunlar ki, Muş Devlet Hastanesinde gözle görülür bir düzelme çok kısa bir süre içerisinde yaşanacak.”dedi.
BYPASS AMELİYATI
Muş Devlet Hastanesinde yakın zamanda bypass (kalp) ameliyatı yapmaya da başlayacaklarını ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, “halkımıza en iyi hizmeti sunma adına çabalıyoruz. Kısa bir süre önce Ankara’da yapılan görüşmeler neticesinde vatandaşlarımıza bir müjde verebilir gelişmeler yaşanmasına vesile olduk. Yakın zamanda Ankara’dan gelecek Profesörler, burada Kalp Damar Cerrahlarımız ile birlikte haftanın iki günü bypass ameliyatı yapacaklar. Gelecek olan Profesörler hem ameliyatlara girecek, hem de buradaki doktorlarımıza eğitim verecekler.”diye konuştu.