DEVA Partisi ilk kongresini yaptı

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nin ilçe kongreleri başladı. İlk kongreyi Korkut’da gerçekleştiren parti, sırası ile il ve ilçe kongrelerini yapmaya hazırlanıyor. DEVA Partisi Korkut İlçe Kongresi yapıldı. İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirilen ilk kongre de Kurucu Başkan Nimetullah Demirtaş delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden DEVA Partisi Korkut İlçe Başkanlığı’na seçildi. Korkut’ta yapılan DEVA Partisi İlçe Başkanlığı […]

DEVA Partisi ilk kongresini yaptı
DEVA Partisi ilk kongresini yaptı
  • Yayınlanma10 Kasım 2020 13:53

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nin ilçe kongreleri başladı. İlk kongreyi Korkut’da gerçekleştiren parti, sırası ile il ve ilçe kongrelerini yapmaya hazırlanıyor.

DEVA Partisi Korkut İlçe Kongresi yapıldı. İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirilen ilk kongre de Kurucu Başkan Nimetullah Demirtaş delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden DEVA Partisi Korkut İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Korkut’ta yapılan DEVA Partisi İlçe Başkanlığı Kongresi’ne, İl Başkanı Av. Elif Çelik ve yönetimi katıldı. Kongrede Nimetullah Demirtaş kongreye katılan delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden Korkut İlçe Başkanlığı’na seçildi.

Kongrede bir konuşma yapan DEVA Partisi Muş İl Başkanı Av. Elif Çelik, “Son yıllarda ülkemiz her alanda çeşitli sıkıntılarla boğuşuyor. Ekonomik göstergeler, eğitim, hukuk problemleri, kalkınma planlarının vizyonsuz oluşu, cari açığın gitgide büyümesi ve bunların halkımıza getirdiği sıkıntılar…

Tüm bunlar Türkiye gibi büyük bir ülkeyi hem içeride hem de dışarıda büyüklüğüne yakışmayan bir statüye doğru itiyor.

Özellikle gençlerimiz geleceğe karşı çok umutsuzlar. Devlete istihdam noktasında torpilli bir zihniyetin türemesi, neredeyse 2 fakülte bitirenlerin kahve köşelerinde günü bitirmesi, nüfusunun büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu bir ülke için maalesef içler acısı bir durum…

İnşallah Deva iktidarında liyakate ve adalete dayalı, torpilin olmadığı bir istihdam politikası geliştireceğiz” dedi.

Yine son zamanlarda hukuk anlamında ülkede yaşanan garabetler ülkemizi muasır medeniyetler yolundan uzaklaştırmıştır diyen başkan Çelik şöyle konuştu:

“İnsanların adalete olan güveni azaldı ve demokrasi gerçek anlamda çok uzaklaştı. Fikir özgürlüğü ayaklar altında. Ülkede kutuplaştırıcı bir siyaset dili hakim. “Benden olmayan yansın”, “bîtaraf olan bertaraf olur” anlayışı ülke insanları üzerine kaos gibi çökmüş durumda.

Biz Deva iktidarında adaleti tekrar tesis etmek için mücadele edeceğiz. Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, ötekileştirici bir dil kullanmadan tüm vatandaşlarımızı kucaklayacağız.

Kıymetli misafirler;

İşçi, esnaf, memur, çiftçi perişan halde…  Çekini ödeyemeyen esnaflar, kepenk indiren iş insanları var. Tarım ve hayvancılık bitmek üzere… Muş özelinden bakın lütfen. Uzunluğu 80 kilometre, genişliği 30 kilometre olan ve iki büyük akarsuyla beslenen verimli Muş Ovası toprakları maalesef işletilemez duruma getirildi. Köylümüz yumurtasını, yoğurdunu marketten alacak duruma gelmiş. Bizler Deva iktidarında Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde açılacak bir ziraat fakültesiyle bu verimli toprakları işlemeyi planlıyoruz.

Sağlık politikamız giderek “özel sağlık” adı altında sektörleşmekte ve insanımız en ufak bir tetkik için çevre illere gitmekte ve oralarda perişan olmaktadır.

Deprem bölgesi olan Muş maalesef betonlaştırıldı. Hiç bir düzeni olmadan 15 katlı binalarla betondan bir şehre döndü.

Muş ovasında 100 metre derinlikte su olmasına rağmen şehrin en büyük problemlerinden biri “susuzluk”. Hiç bir zaman hak ettiği ilgiyi bulamayan ilimiz.

Sorunlarımız elbette bunlarla sınırlı değil. Hepsi yeri geldiğinde tekrar konuşulacaktır. Kısacası bizim derdimiz özelde Muş, genelde ise Türkiye’mizdir…

Derdi memleket olan herkese kapımız açıktır…

Sevgili Korkutlu hemşerilerim! Derdinize derman arıyorsanız biz DEVA’yız. Demokrasi ve Atılım partimizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını, her alanda büyüyen sorunlarımıza Deva olmasını Cenabı Allah’tan diliyorum. Bir kez daha hoş geldiniz, şeref verdiniz diyorum…”HABER49