Çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği

Muş Çölyak Derneği, korona virüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanma sürecinde tedarik sıkıntısı yaşayan çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği sağladı. Muş Çölyak Derneği, glütensiz gıdalarla beslenmek zorunda olan çölyak hastaları için glütensiz gıdalardan oluşan koli hazırladı. Özel beslenme gereksinimi duyan çölyak hastaları için hazırlanan kolide glütensiz makarna, un, kurabiye, kek, kakao, bebe bisküvisi gibi glüten […]

Çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği
Çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği
  • Yayınlanma11 Mayıs 2021 15:00

Muş Çölyak Derneği, korona virüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanma sürecinde tedarik sıkıntısı yaşayan çölyak hastalarına glütensiz gıda desteği sağladı.

Muş Çölyak Derneği, glütensiz gıdalarla beslenmek zorunda olan çölyak hastaları için glütensiz gıdalardan oluşan koli hazırladı. Özel beslenme gereksinimi duyan çölyak hastaları için hazırlanan kolide glütensiz makarna, un, kurabiye, kek, kakao, bebe bisküvisi gibi glüten içermeyen, 18 kalemden oluşan gıda kolilerini 55 çölyak hastasına ulaştırdı. Muş Çölyak Derneği Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı iş birliği ile çölyak hastalarının evlerine kadar giderek kolileri teslim etti.

Gıda kolilerinden çok memnun olduklarını belirten çölyak hastaları, Muş Çölyak derneğine kendilerini unutmadıkları için teşekkür ettiler. Muş Çölyak Deneği ise, çölyak hastaları için glütensiz gıda kolisi desteği devam edecek diyerek hayırseverlerden destek istedi.

Muş Çölyak Derneği Başkanı Züleyha Almaz, “Bu zorlu süreçte var gücümüzle çölyak hastalarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Muş Alparslan Üniversitesi Glütensiz Beslenme Öğrenci Topluluğu ve Muş Çölyak Derneği olarak hayırseverlerimizin desteği ile topladığımız yardımları koli hazırlayarak Çölyaklı hastalarımıza ulaştırıyoruz. Korona Virüs salgını nedeniyle uygulanan tam kapanma süreci nedeniyle yardımlarımızı sosyal yardımlaşma vakfı aracılığı ile Çölyaklı hastalarımıza ulaştırıyoruz.  Çölyaklı hastalarımıza yardımda bulunma isteyen hayırseverlerimiz bizimle iletişime geçerlerse çok memnun oluruz. Birbirimize destekçi olarak, kurallara uygun hareket ederek bu zorlu günleri de geride bırakacağız inşallah” dedi.Muhammed Sefa Şahin/HABER49