Çölyak Derneği ve üniversite öğrencileri, çölyaklı çocukların gönlüne dokundu

Muş Çölyak Derneği ve Alparslan Üniversitesi bünyesinde faaliyet yürüten dernek ve öğrenci toplulukları, çölyak hastası çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağladı. Muş Çölyak Derneği, Çölyak ve Glutensiz Beslenme Topluluğu, Muş Gençlik Merkezi ve Varto İyilik Topluluğu, çölyak hastası çocuklar için eğlence programı düzenledi. Spor Salonu’nda düzenlenen programda üniversite öğrencileri, 50 çölyak hastası çocuklarla oyunlar oynayarak eğlenceli […]

Çölyak Derneği ve üniversite öğrencileri, çölyaklı çocukların gönlüne dokundu
Çölyak Derneği ve üniversite öğrencileri, çölyaklı çocukların gönlüne dokundu
Haber49 Editör
  • Yayınlanma14 Aralık 2022 10:57

Muş Çölyak Derneği ve Alparslan Üniversitesi bünyesinde faaliyet yürüten dernek ve öğrenci toplulukları, çölyak hastası çocukların eğlenceli vakit geçirmesini sağladı.

Muş Çölyak Derneği, Çölyak ve Glutensiz Beslenme Topluluğu, Muş Gençlik Merkezi ve Varto İyilik Topluluğu, çölyak hastası çocuklar için eğlence programı düzenledi.

Spor Salonu’nda düzenlenen programda üniversite öğrencileri, 50 çölyak hastası çocuklarla oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirdi. Gönüllüler, yüzlerini boyaladığı çocuklara, çeşitli hediyeler dağıttı. Çölyak hastaları için özel yapılan yaş ve kuru pastalar, çocuklara ikram edildi.

Muş Çölyak Derneği Başkanı Dr. Züleyha Almaz, “Muş’ta tespit ettiğimiz 300’den fazla çölyak hastası bulunmaktadır. Bu hastaların 150’e yakını çocuktur. Bu etkinlik ile çölyak hastalığına karşı bir farkındalık oluşturmak istedik. Derneğimiz üzerinden ihtiyaç sahibi çölyaklılara yardım etmeye çalışıyoruz. Düzenli yardım konusunda zorluklar çekiyoruz. Muş’ta yaşayan Çölyak’lı hastalara yardım eli uzatılmasını istiyoruz” dedi.

Müzik eğlencesiyle son bulan programa, Çölyak Derneği Başkanı Dr. Züleyha Almaz, İyilik Topluluğu Danışmanı Murat Kaymaz, Gençlik Merkezi liderleri ve çölyak hastası çocukların aileleri katıldı.HABER49