CHP o iddiaları sert bir dille yalanladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı İsmail Adanur, Belediye Başkan adayı Tansu Saraç ile birlikte ortak bir açıklaması yaparak, seçim çalışmalarının hızla devam ettiğini bildirdiler. CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur ve CHP Muş Belediye Başkan Adayı Tansu Saraç, Fox TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk olan Hakların Demokratik Partisi (HDP) […]

CHP o iddiaları sert bir dille yalanladı
CHP o iddiaları sert bir dille yalanladı
  • Yayınlanma14 Mart 2019 16:17

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı İsmail Adanur, Belediye Başkan adayı Tansu Saraç ile birlikte ortak bir açıklaması yaparak, seçim çalışmalarının hızla devam ettiğini bildirdiler.

CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur ve CHP Muş Belediye Başkan Adayı Tansu Saraç, Fox TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk olan Hakların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, “CHP Muş’ta HDP kazanmasın diye adayını geri çekti.”  İfadesine tepki göstererek, “Cumhuriyet Halk Partisi Muş’ta adayını geri çekmedi. Cumhuriyet Halk Partisi Muş’ta adayı ile seçime gidiyor. Seçim çalışmalarımız devam ediyor. Bizler Muş’ta kimseyi desteklemiyoruz, partimiz için gece gündüz çalışıyoruz. Adayımız varken başka bir aday veya parti için çalışmamız doğru olmadığı gibi hiçbir akla mantığa sığmaz” dedi.

Son zamanlarda CHP’nin adayını geri çektiği yönündeki iddiaların da tamamının asılsız olduğunu, CHP için 7/24 kapı kapı dolaşarak çalıştıklarını hatırlatan Adanur, “Son günlerde bazı kesimler tarafından adayımızın geri çekildiği yönünde bazı söylemler var. Bu söylemler kesinlikle gerçek dışıdır. Bizim adayımız Tansu Saraç ve bizler gece gündüz partimiz için çalışıyoruz. Bizim seçim çalışmalarımız devam ediyor. Muş’ta gezmedik yer, çalmadık kapı bırakmayacağız. Bu bir yarış vatandaşlarımız kimi uygun görürse ona oy verir ve onu seçer. Biz de her parti gibi kendi adayımız ve kendi partimiz için çalışıyoruz. Muş belediye başkanına aday olan tüm adaylara da başarılar diliyoruz” sözlerini ifade etti.

CHP Belediye Başkan adayı Tansu Saraç ise, “Benim adaylıktan çekilmem tamamen dedikodudan ibarettir. Cumhuriyet Halk Partisinin çalışmaları Muş’ta birilerinin gözünü korkutmuş gibi. Bizler Parti olarak gece gündüz çalışıyoruz. Bu seçim bir yarıştır. Vatandaşlarımız da kime oy verecek ise saygı ile karşılıyoruz. Tüm belediye başkan adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” dedi.HABER49