Çermi: Aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım’da geride bırakıyoruz

Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Av. Muhammed Gürkan Çermi, “İnsan onurunu korumak ve yüceltmeyi siyasetinin temeli yapan partimiz 1. Olağan Genel Kongresi ile aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım Pazar günü geride bırakıyor” dedi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu önderliğinde kurulan Gelecek Partisi, İl ve ilçe teşkilat çalışmalarını tamamlarken, geçtiğimiz ay ise Muş 1. Olağan İl Kongresi’nde […]

Çermi: Aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım’da geride bırakıyoruz
Çermi: Aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım’da geride bırakıyoruz
Haber49 Editör
  • Yayınlanma30 Ekim 2020 17:03
  • Güncelleme30 Ekim 2020 17:08

Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Av. Muhammed Gürkan Çermi, “İnsan onurunu korumak ve yüceltmeyi siyasetinin temeli yapan partimiz 1. Olağan Genel Kongresi ile aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım Pazar günü geride bırakıyor” dedi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu önderliğinde kurulan Gelecek Partisi, İl ve ilçe teşkilat çalışmalarını tamamlarken, geçtiğimiz ay ise Muş 1. Olağan İl Kongresi’nde Av. Muhammed Gürkan Çermi İl Başkanı olarak seçilmişti. Muş genelinde teşkilatlanmasını tamamlayan Gelecek Partisi, 1 Kasım’da 1. Kurultay gerçekleştirecek. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun aday olduğu kongre öncesi Gelecek Partisi Muş İl Başkanlığı tarafından yazılı bir açıklama yayınlandı. İl Başkanı Muhammed Gürkan Çermi, imzası ile yayınlanan yazılı açıklamada Gelecek Partisi’nin Türkiye’nin amiral gemisi olacağını söylendi. Oluşturulan korku duvarlarını yıkarak ülkenin içerisine girdiği kısır döngüye dur diyeceklerini ve milletin hayallerinin yok edilmesine karşı duracaklarını ifade eden Çermi, “Milletimizin gerçek gündeminin yani işinin, aşının, onurunun takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

‘ÇOK YAKIN BİR ZAMANDA MİLYONLARA ULAŞACAĞININ HAKLI UMUDUNU TAŞIYORUZ’

Gelecek Partisi İl Başkanı Muhammed Gürkan Çermi, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İnsan onurunu korumak ve yüceltmeyi siyasetinin temeli yapan partimiz 1. Olağan Genel Kongresi ile aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım pazar günü geride bırakıyor. Hatırlayacaksınız parti kuramaz demişlerdi, partimizi tüm Türkiye’yi kapsayan Türkiye mozaiğini yansıtan kurucularımızla kurduk. Parti kursalar bile örgütlenemez, çalışacak üye bulamaz demişlerdi ancak biz bugün 70 ilimizin il teşkilatını oluşturduk, 243 ilçenin kongresini tamamlayarak 44 ilin il kongresini gerçekleştirdik. Dünyada ve ülkemizde seyreden salgınının olumsuz etkileri ve alınan önlemlerin etkisine rağmen, her türlü baskı tehdit ile dolaylı dolaysız baskılara rağmen, büyük kongre yapma koşullarını tamamlayarak 1. Olağan Genel Kongremizi 1 Kasım 2020 pazar günü saat 10.00 da Ankara Anfa Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştireceğiz. Anadolu’dan esen rüzgâra baktığımızda teşkilatlanma çalışmalarında partimize katılan on binlerin çok kısa zamanda yüzbinlere ve inşallah çok yakın bir zamanda milyonlara ulaşacağının haklı umudunu taşıyoruz.”

‘GÖRDÜĞÜMÜZ ODUR Kİ DERİN BİR DİP DALGA OLUŞMAKTADIR’

Çermi, “Yolsuzluk yoksulluk ve yasakları önleyeceğiz iddiası ile siyaset sahnesine çıkan iktidar partisi maalesef geçen bu süre zarfı içerisinde bu ilkelerin tamamını unutmuş, unutmakla kalmayıp yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları doğuran, besleyen, yeşerten bir yapıya dönüşmüştür. 3Y ile mücadele etmek için yola çıkanlar bu mücadeleyi unutup ülkenin başına dördüncü bir Y’yi de musallat etmişler. Dördüncü Y ile milletin gözünün içine baka baka kolaylıkla yalan söyleyerek ekonomik verileri çarpıtarak, millet fakru zaruret içerisindeyken uçuyoruz yalanları ile milleti kandırmaya teşebbüs etmektedirler. Anadolu’yu karış karış dolaştığımızda aziz milletimiz derin ekonomik darlıktan yaygın işsizlikten, eş dost hısım akraba ayrımcılığından, ötekileştirici nefret dilinden ve yaygın korku ikliminden duydukları kızgınlığı, kırgınlığı açıkça dile getirmektedirler. Gördüğümüz odur ki derin bir dip dalga oluşmaktadır” sözlerini ifade etti.

‘GÜÇLÜ, ADALETLİ BİR GELECEK VAAT EDİYORUZ’

Hukuki sürecin gerektirdiği şartları yerine getirerek 1. olağan genel kongresini yapmaya hak kazanan Gelecek Partisi bu zor zamanlarda milletimiz adına her türlü sorunu dile getirecek tüm meseleleri konuşacaktır diyen Başkan Çermi, “Oluşturulan korku duvarlarını yıkarak ülkemizin içerisine girdiği kısır döngüye dur diyecek ve milletimizin hayallerinin yok edilmesine karşı duracağız. Milletimizin gerçek gündeminin yani işinin, aşının, onurunun takipçisi olacağız. Ülke sathında oluşmakta olduğunu gözlediğimiz derin dip dalganın lideri olarak, aziz milletimizi güvenli bir limana eriştiren amiral gemisi olacağız. Kimse ümitsiz olmasın. Kimse karamsarlığa kapılmasın. Partimiz ülkemizi temel hak ve özgürlüklerin korunduğu demokrat, adil, özgürlükçü müreffeh bir seviyeye taşıyacaktır. Gelecek senin gelecek Türkiye’nin mesajını vereceğimiz kongremizin ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor tüm haklımıza güvenli, güçlü, adaletli bir gelecek vaat ediyoruz.” dedi.HABER49