BU SIKINTILARI HAK ETMİYORUZ!

Pardon bakarmısınız amacınızın hizmet olduğunu unutmuşsunuz! Sevgili okurlarım çoğumuzun şikayetçi olduğu bir durumu ele almak istedim bu haftaki yazımda memleketimizi kimlere emanet ettik, neden emanet ettik? Güzel muşumuz iyi bir hizmet görmedi. Bu gidişle göremeyecekte… Aslında ben baştakilere kızmıyorum.  Muşun milletine kızıyorum bu fırsatı sizler verdiniz. Eğer bugün bu durumun içerisindeysek bu ilgisizliğe ses çıkarmadığınız […]

BU SIKINTILARI HAK ETMİYORUZ!
BU SIKINTILARI HAK ETMİYORUZ!
  • Yayınlanma29 Mayıs 2018 07:44

Pardon bakarmısınız amacınızın hizmet olduğunu unutmuşsunuz!

Sevgili okurlarım çoğumuzun şikayetçi olduğu bir durumu ele almak istedim bu haftaki yazımda memleketimizi kimlere emanet ettik, neden emanet ettik?

Güzel muşumuz iyi bir hizmet görmedi. Bu gidişle göremeyecekte… Aslında ben baştakilere kızmıyorum.  Muşun milletine kızıyorum bu fırsatı sizler verdiniz. Eğer bugün bu durumun içerisindeysek bu ilgisizliğe ses çıkarmadığınız içindir. Hiçbirinizin umurunda da değil açıkçası yolları görüyorsunuz içinizden bir sitem ediyorsunuz, kızıyorsunuz ama gelin birlik olalım bu gidişata dur diyelim demiyorsunuz. Sessiz kalmayı tercih ediyorsunuz, korkuyorsunuz!
Çünkü bu ülkede hakkını savunan insanlarımızın yaşadığı bir sorun var beynimize zonk eden bir sorun vatan haini damgası vuruluyor. Artık bu sessizliği bozalım lütfen!
Sorgulayın, araştırın, soruşturun. Verdiğimiz vergilerin hakkını alıyor muyuz? Hayır, maalesef alamıyoruz.  Hizmetin ne demek olduğunu kavrayamamış insanları başa getirdik.  Markalı takım elbiseler içerisine girip, davetlere katılıp, makam arabasıyla gezmek olmamalı hizmet…

Ben bu millete nasıl faydalı olurum? Sorusunu gece uyumadan önce vicdanında sormak iyi bir hizmet için çırpınmaktır. fazla bir şey istemiyoruz empati kurun istiyoruz bu mübarek ramazan ayında da yapmayın. Hergün binlerce beddua almak kolay değil elbet bunun hesabı sorulur. Muşumuzun hali içler acısı. Ana caddemiz rezil bir vaziyette. Bir aydan fazladır aynı şekilde. Yıkımı hevesle yapıyor Belediyemiz ama yapıma gelince, Yok yok yapım diye bir şey görmedim.  Yapımı hep erteliyorlar. Bu millet sizi başa siz milyoner olun diye getirmedi. Bir umutları vardı iyi bir hizmet. Sadece hizmet istedik. İstiyoruz da. Yollarımızı eski haline getirin, sokak lambalarımız yansın artık! Çamurlu yollarda yürümek istemiyoruz! Vergisini ödediğimiz hayatı istiyoruz. Sularımız her Gün kesilmesin. Baştan Salma işler istemiyoruz!
Parasını ödediğimiz ama hizmetini alamadığımız hayatın hesabını verin bizlere. Bizimde Sanat atölyelerimiz olsun Mesela, Patates tarlası gibi yollar istemiyoruz E 5 kara yollarında da gözümüz yok sadece ayaklarımızın çamur gölüne girmediği bir yol istiyoruz. Biliyorum hep belediyenin bu yollara olan ilgisizliğini konuştum yazımda sürekli geçti haksız olduğumu düşünmüyorum sizde bana kızmayın!
Çok kızıyorum sizde kızın, konuşun, dilekçe verin, imza toplayın. Devlet sizlersiniz  Türkiye Cumhuriyeti halkı. Yeter ki salak durumuna düşmeyin. Yaşadığımız bu sıkıntıları hak etmiyoruz. Hakkımızı yiyorlar! Bize hizmet olarak dönmesi gereken para ceplerine girmemeli!
Kışın buzdan geçilemeyen yollar yazın hendeklerden geçilmiyor. Yorumu sizlere bırakıyorum sevgili okurlarım umarım sizlerde bana hak verirsiniz.