Bedri Korkmaz, Ak Parti aday adayı oldu

Muş Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, AK Parti’den Muş Milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu. Muş’ta Engelliler alanında başarılı faaliyet yürüten Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, engelliler için daha güzel hizmetler sunmak için aday olduğunu ifade etti. Ak Parti Muş İl Başkanlığından 24 Haziran’da yapılacak milletvekilliği seçimi için aday adaylığı […]

Bedri Korkmaz, Ak Parti aday adayı oldu
Bedri Korkmaz, Ak Parti aday adayı oldu
  • Yayınlanma1 Mayıs 2018 09:50

Muş Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, AK Parti’den Muş Milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu.

Muş’ta Engelliler alanında başarılı faaliyet yürüten Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz, engelliler için daha güzel hizmetler sunmak için aday olduğunu ifade etti.

Ak Parti Muş İl Başkanlığından 24 Haziran’da yapılacak milletvekilliği seçimi için aday adaylığı başvurusu yapan Korkmaz, seçimin ülkemize ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

BEDRİ KORKMAZ KİMDİR?

1971 Yılında Muş’ta doğdu. Eğitimini Muş’ta tamamladı. Evli ve 4 çocuk babası. 10 yıl esnaflık yaptıktan sonra 10 yıldır Milli Eğitim Müdürlüğünde 10 yıldır işçi olarak çalışmaktayım. 2003 yılında Muş Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü derneğini kurdum. Muş ilinde 15 yıl boyunca engelli bireylere yönelik çalışmalarda bulundum.

YÜRÜTTÜĞÜ FAALİYETLER

15 yıldır Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 1 liginde mücadele etmektedir ve 50 engeli bireye spor yapma imkanı sağlamıştır ve Milli takıma 10 sporcu o yetiştirmiştir. Derneğimiz tarafında 15 yılık faaliyetlerimizde ilimizde 22 adet Avrupa ve yerel projeler yürütülerek Engelli Bireylerin Sosyal ve Kültürel hayata katılımları sağlanmıştır. Özelikle Engelli bireylere yönelik sağlık projeleri Muş ili ve 5 merkez ilçesinde ve 50 köyde Sağlık Eğitimi verilmiştir.  Projelerle 350 Engelli bireyi kamuda ve özel sektörde istidam edilmiştir. Mesleki Eğitim Projeleriyle 787 Engelli Bireye Mesleki eğitim kursları verilmiştir. Muş İlinde yaşayan Engelli bireylere yönelik gerek duyulan tüm faaliyetler yapılmıştır.HABER49