BBP Genel Başkanı Destici’den, Has ailesine taziye ziyareti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, daha önce hem alperen ocakları başkanlığı hem de Büyük Birlik Partisi Muş İl Başkanlığını yapan ve kısa süre önce hayatını kaybeden Abdullah Alpteki Has’ın Muş’taki ailesine taziye ziyaretinde bulundu. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye; Alperen Ocakları Genel Başkanı Murat Aslan ve Muş Belediye Başkanı Feyat Asya eşlik […]

BBP Genel Başkanı Destici’den, Has ailesine taziye ziyareti
BBP Genel Başkanı Destici’den, Has ailesine taziye ziyareti
  • Yayınlanma26 Şubat 2019 12:43
  • Güncelleme16 Mayıs 2020 08:01

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, daha önce hem alperen ocakları başkanlığı hem de Büyük Birlik Partisi Muş İl Başkanlığını yapan ve kısa süre önce hayatını kaybeden Abdullah Alpteki Has’ın Muş’taki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye; Alperen Ocakları Genel Başkanı Murat Aslan ve Muş Belediye Başkanı Feyat Asya eşlik etti. Kısa süre önce beyin kanaması geçiren ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde tedavi gördüğü sırada hayatını kaybeden alperen ocakları başkanı ve Büyük Birlik Partisi Muş eski İl Başkanı Abdullah Alptekin Has’ın Kültür Mahallesindeki ailesini ziyaret eden Genel Başkan Destici, aile efradı tarafından karşılandı. Aileyle birlikte eve geçen Destici, burada rahmetli Abdullah Alptekin Has için dua edip, başsağlığı diledi. Abdullah Alptekin Has’ın çocukları Muhammed Muhsin ve Sena Has’ı teselli eden Destici, her zaman için onlara destek olacağını söyledi.

Aileye başsağlığı dilemesinin ardından evden ayrılan Destici, kapının önünde gazetecilere yaptığı konuşmasında, “Bugünkü Muş ziyaretimizin ana sebebi daha önce hem alperen ocakları başkanı hem Büyük Birlik Partimizin İl Başkanlığını yapmış olan çok kıymetli kardeşimiz, dava arkadaşımız Abdullah Alpteki Has’ın vefatı nedeniyle taziye ziyaretinde bulunduk ailesine. Ben kendisine bir kere daha Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Biz çok kıymetli bir dava arkadaşımızı, kardeşimizi, bir dostumuzu kaybettik. Muş’ta hem büyük bir evladını, Muş için, ülke için, millet için, memleket için, inandığı değerler için her şartta canını ortaya koyacak kadar fedakarlık yapmış bir evladını kaybetti. Onun için sadece aile efradına değil bütün Muş halkına, bütün Muşlu insanlarımıza da başsağlığı diliyorum. Ailesi, hanımefendi kardeşimiz, geride bıraktığı iki evladı, diğer aile efratları, annesi, kardeşleri onlar bizim kardeşimiz, annesi bizim annemiz. İnşallah bundan sonrada biz, Abdullah’ı hep hatırlayacağız. O gerçekten bu gök kubbede bir hoş seda bıraktı. İnşallah rabbim hepimize böyle gök kubbede hoş seda bırakarak gitmeyi nasip etsin. Tabi ki erken ayrıldı emri hak erken baki oldu da diyemiyoruz çünkü ayeti kerime açık. Ecel geldiğinde ne bir saniye önce ne bir saniye sonra Allah’ın emri karşısında da başımız kıldan incedir. Takdiri ilahi diyoruz.

Onun geride bıraktıklarına sahip çıkacağız hep birlikte. Onun mücadelesi burada pek çok insana örnek olmuştur. O mücadelenin daha güçlü bir şekilde yaşayacağına da yürekten inanıyorum.” dedi.

“ABDULLAH ALPTEKİN HAS’IN ADINI BİR ESERDE YAŞATACAĞIZ”   

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’nın Abdullah Alptekin Has’ın adını bir eserde yaşatacağının sözünü verdiğini ifade eden Destici, “Muş Belediye Başkanımız Sayın Feyat Asya burada. Sağ olsun kendisi bu dönemde aday. Muş’un has evlatları, vatansever, milletperver evlatları bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına fırsat vermeyecektir. Buna yürekten inanıyorum. Belediye başkanımızda Abdullah Alptekin Has’ı tanır ve severdi. Oda onun ne kadar dürüst, çalışkan, vatansever, milletperver bir yiğit vatan evladı olduğunu, Muş’un bir değeri olduğunu biliyor. Biz kendisi ile içeride oturduğumuzda kendisi bize söyledi biz sormadan onun ismini yaşatacak. Onun ismini yaşatacak bir esere, güzel bir noktaya ismini verecekler. Onun sözünü de bize kendisi verdi. İnşallah hep birlikte sahip çıkacağız.” diye konuştu.

Destici ve beraberindekiler daha sonra Abdullah Alptekin Has’ın kabrini ziyaret ederek, dua etti. Destici ve beraberindekiler ziyaretin ardından Muş’tan ayrıldı.HABER49

Kütahya mutlu son masaj
Elazığ mutlu son masaj
Konya mutlu son masaj
Balıkesir mutlu son masaj