Reklam
Reklam

Bağımsız meclis üyesi CHP’ye geçti

Muş Belediyesine yerel seçimlerde HDP’den meclis üyesi seçilen Sürmeli Durmaz, seçimin ardından (7 ay sonra) partisinden istifa ederek uzun süre Bağımsız meclis üyesi olarak kaldı. Bağımsız meclis üyeliğinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’ye geçerek Muş’un tek CHP’li meclis üyesi oldu. Durmaz’a parti rozetini CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur taktı. 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde […]

Bağımsız meclis üyesi CHP’ye geçti
Bağımsız meclis üyesi CHP’ye geçti
Haber49 Editör
  • Yayınlanma16 Mart 2022 17:27

Muş Belediyesine yerel seçimlerde HDP’den meclis üyesi seçilen Sürmeli Durmaz, seçimin ardından (7 ay sonra) partisinden istifa ederek uzun süre Bağımsız meclis üyesi olarak kaldı. Bağımsız meclis üyeliğinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’ye geçerek Muş’un tek CHP’li meclis üyesi oldu.

Durmaz’a parti rozetini CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur taktı.

31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde Muş Merkezde HDP’den meclis üyesi seçilen Sürmeli Durmaz, 2019 yılının Kasım ayında HDP’den İstifa etti. Yaklaşık iki buçuk yıl Muş Belediyesi Bağımsız meclis üyesi olarak kalan Durmaz, Mart 2022 tarihinde yaklaşık 150 akrabası ile birlikte CHP’ye geçti.

“CHP’NİN SİYASETİNİ BEĞENDİM”

Durmaz, “Muş Belediyesinde yaklaşık olarak iki buçuk yıl bağımsız meclis üyeliği yaptım. Bağımsız kaldığım süre içinde çok araştırmalar yaptım. Cumhuriyet Halk Partimizin İl Başkanı Sayın İsmail Adanur ile istişareler sonucu siyasetini beğendiğim CHP’ ye geçme kararı aldım. Burada daha iyi siyaset ve hizmet yapacağımı düşünüyorum. CHP’nin Muş Belediyesindeki tek meclis üyesiyim. CHP’li bir tek ben varım. Doğal olarak şahsıma büyük görevler düşüyor. CHP’nin siyasetini beğendim ve gerçekten burada hizmet etme noktasında bu partide daha rahat hareket edebileceğimi düşündüğüm için CHP’ye katıldım” ifadelerini kullandı.

“TEBRİK EDİYORUM”

CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur ise yaptığı açıklamada, “Sayın Sürmeli Durmaz ile defalarca istişare ettik. Partimizi anlattık ve çalışmalarımızdan bahsettik. Uzun süren istişarelerimiz sonuç verdi ve bugün itibari ile ailemize katılım sağlayan Sürmeli Durmaz kardeşime çok teşekkür ederim. HDP’den istifa ederek uzun süre Bağımsız Meclis üyesi olarak kalan ve bugün itibari ile yaklaşık 150 akrabası ile partimize katılan Sayın Sürmeli Durmaz’ı tebrik ediyorum. Sürmeli Durmaz kardeşimize bu kararından dolayı kutluyorum. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi ailesine hoş geldiniz diyorum.” ifadelerine yer verdi.HABER49