Avukat Ayyüce Gözde Toplu’ya önemli görev

Muş’ta, Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) İl Temsilciliği kuruldu. Avukat Ayyüce Gözde Toplu HUDER Genel Merkezi tarafından Muş İl Temsilcisi olarak atandı. HUDER Temsilcisi Avukat Ayyüce Gözde Toplu, Gazetemize yaptığı açıklamada, 1988 yılında Ankara’da kurulan HUDER’in Türkiye’deki en köklü ve en yüksek üyeye sahip sivil hukuk kuruluşu olduğunu söyledi. Türkiye’de 51 ilde, Avrupa’da ise 7 ülkede […]

Avukat Ayyüce Gözde Toplu’ya önemli görev
Avukat Ayyüce Gözde Toplu’ya önemli görev
Haber49 Editör
  • Yayınlanma22 Şubat 2023 13:52

Muş’ta, Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) İl Temsilciliği kuruldu. Avukat Ayyüce Gözde Toplu HUDER Genel Merkezi tarafından Muş İl Temsilcisi olarak atandı.

HUDER Temsilcisi Avukat Ayyüce Gözde Toplu, Gazetemize yaptığı açıklamada, 1988 yılında Ankara’da kurulan HUDER’in Türkiye’deki en köklü ve en yüksek üyeye sahip sivil hukuk kuruluşu olduğunu söyledi.

Türkiye’de 51 ilde, Avrupa’da ise 7 ülkede teşkilatları ve gönüllüleri ile faaliyetlerini sürdüren HUDER Yönetim Kurulu tarafından Muş İl Temsilciliğine atanan Toplu, kentte faaliyetlere başladıklarını bildirdi.

Genel Merkezimize güvenleri için teşekkür ediyorum diyen Toplu şöyle konuştu:

“Milletin milli değerlerinden hasıl olmuş ilke ve değerleri savunmak, toplumsal barışın tesisinde önem arz eden hak ve hukukun üstünlüğünü yurt genelinde tesis etmek, hukukçular arasında dostluk ve kardeşliği tesis etmek üzere mesleki toplantılar ve sosyal faaliyetler yürütmek suretiyle üyelerinin sosyal ve mesleki sahada yardımlaşma ve dayanışmalarını sağlamak, mesleki bilgi, gelenek ve kültürlerini arttırmak ve genel anlamda sağlıklı ve istikrarlı bir hukuk düzenini tesis etmeyi amaçlıyoruz.”HABER49