DOLAR 15,8997 % 2.22
EURO 16,8151 % 3.3
GRAM ALTIN 929,87 % 2,07
ÇEYREK A. 1.520,33 % 2,07
BITCOIN 29.805,00 -0.45
SON DAKİKA

NARKO Ekipleri her yerde: “En iyi narkotik polis annedir”

Son Güncelleme :

13 Şubat 2022 - 15:02

NARKO Ekipleri her yerde: “En iyi narkotik polis annedir”

Muş İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube personelleri tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Kar Festivali’nde açtığı standa  “En İyi Narkotik Polisi Anne ve UYUMA’’ projesi kapsamında anne ve anne adaylarına bilgi verdi.

Narkotik şube müdürlüğünün Kar festivalinde kurmuş standı Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu ve kurum amirleri ziyaret etti.

Muş İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube personelleri Muş Belediyesi tarafından organize edilen üçüncü Kar Festivali etkinliğinde NARKO Şube Müdürlüğü Faaliyetleri kapsamında En İyi Narkotik Polisi Anne ve UYUMA Projelerinin tanıtımı yaptı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek ve uyuşturucu ile daha güçlü mücadele etmek amacıyla anne duyarlılığından ve mücadelede anne desteğinden hareketle başlatılan En İyi Narkotik Polisi Anne ve Uyuma projesi kapsamında Narkorehber ve Narkonokta standı faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Muş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürü Halit Bozkurt Kar Festivalinde açtıkları stant ile ilgili şöyle konuştu:

“Muş il Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce; Madde Kullanımının zararları, Uyuşturucu kullanımının önüne geçmek ve ailelerin duyarlılığını ön plana çıkartmak amacıyla; Kar Festivali etkinliğinde NARKO Şube Müdürlüğü Faaliyetleri kapsamında En İyi Narkotik Polisi Anne ve UYUMA Projelerinin tanıtımı sağlanmıştır. 990 Anne/Anne Adayı bilgilendirilmiştir. Toplam 2 bin 250 kişiye projelerle ilgili bilgilendirme ve broşür dağıtımı yapılmıştır.”

Muş İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürü Halit Bozkurt personeli ile birlikte standı ziyaret edenlere bilgilendirme yaptı: Bozkurt, Narkotik madde kullananlara ve bunun ticaretini yapanlara karşı aralıksız mücadelenin devam edeceğini, girmedikleri delik çalmadıkları kapı bırakmayacaklarını belirtti. Uyuşturucu madde Konularında yapılan çalışmalar neticesinde ihbar sayısının düştüğü, olay ve yakalama sayılarının daha çoğaldığı da ifade etti.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.