Muş’ta bayram öncesi uyuşturucu operasyonu

Muş’ta Ramazan Bayramı öncesi polis ekipleri uyuşturucu satıcılarına yönelik geniş çaplı operasyon düzenledi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün Operasyonuna İl Emniyet Müdürlüğünün diğer birimleri de katılarak destek verdi.

Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde ticareti yapıldığı ihbarı üzerine uzun süren takip neticesinde operasyon başlattı. Polis ekipleri, 10 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Çok sayıda polisin katıldığı operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 160,71 gram metamfetamin, 4,85 gram eroin, 5,5 gram esrar, 2,95 gram bonzai, uyuşturucu kullanma aparatı, 132 kilo kıyılmış tütün, 2 kilo nargile tütünü, 2 bin makoron, 105 kutu sigara filtresi, 13 bin 500 sigara filtresi, 10 bin 500 tütün sarma kağıdı ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 7’si tutuklanırken, 4 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

“UYUŞTURUCU TERÖR ÖRGÜTÜNÜN FİNANS KAYNAĞI”

Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ticareti yapanlara yönelik Şafak operasyonu düzenledi. Polisleri operasyona uğurlayan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Halit Bozkurt, “Beklentimiz evlerinde de bir şey çıkacağı doğrultusunda. Benim gözümde ha uyuşturucu satıcısı ha terör şüphelisi. Hiç fark etmiyor. Allah yardımcınız olsun” dedi.

11 kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili görüntüler, Emniyet Müdürlüğü’nden ‘Bir kereden bir şey olmaz demeyin’ isimli rap şarkısı eşliğinde basınla paylaşıldı…

‘BİR KEREDEN BİR ŞEY OLMAZ DEMEYİN’

Muş Emniyet Müdürlüğü, narkotik polisinin operasyonu görüntülerini, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Daire Başkanlığı’nın düzenlediği müzik yarışmasında birinci olan polis memurunun ‘Bir kereden bir şey olmaz demeyin’ isimli rap şarkısıyla paylaştı.HABER49

İlginizi Çekebilir

Muş’ta kalpazan operasyonu

Muş Merkezde gerçekleşen sahte para operasyonunda 3 bin 300 lira sahte para ele geçirilirken, olayla …