????????????????????????????????????

Muş Emniyetinden okullarda narkotik semineri

Muş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri uyuşturucuya karşı yürüttüğü başarılı çalışmalarını okullara yansıttı.

Okul öğretmenlerine hitap eden ve öğrencilere karşı onları bilinçlendiren polis ekipleri bu kapsamda, Selçuklu İmam Hatip Orta Okulu ve ilkokulu, İlyas Sami İlköğretim Okulu, Muş Endüstri Meslek Lisesi öğretmenlerine uyuşturucu semineri verdi.

Uyuşturucu ile mücadelede farkındalığının arttırılması ve mücadeleye katılımın sağlanmasına Okullarda düzenlenen seminerde, uyuşturucu maddelerin zararı, çocukların uyuşturucudan uzak tutmanın önemi konusunda bilgilendirme yapıldı. Uyuşturucu kullanımının küçük yaşlara kadar düştüğü ifade edilen seminerde, bu konuda ailelere büyük görev düştüğü belirtildi. Semi

nerde ayrıca hazırlanan görsellerle uyuşturucu madde kullanan kişilerin zamanla bedensel, fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin gerilemesi ve ölümcül sonuçlarla ilgili örnekler paylaşıldı.

Terör örgütlerinin en büyük finansmanları arasında yer alan uyuşturucu ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen seminerlerde insan sağlığı açısından zararları da ele alındı. Uyuşturucuyla mücadele yöntemleri anlatılırken, öğretmenlerin soruları yanıtlandı.

Seminerlerin il genelinde süreceği bildirildi.HABER49

İlginizi Çekebilir

Uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

Muş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan şahıslara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir