DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA

Kurban Bayramı’nı kana bulayacaklardı!

Son Güncelleme :

08 Temmuz 2022 - 14:54

Kurban Bayramı’nı kana bulayacaklardı!

Eli kanlı terör örgütü PKK’nın kanlı saldırı planı güvenlik güçleri tarafından önlendi. Muş’ta Kurban Bayramı öncesi denetimlerini sıklaştıran ekipler, kırsalda PKK terör örgütü mensuplarına ait 60 kilogram el yapımı patlayıcı (EYP) ele geçirildi.

Eli kanlı terör örgütü PKK’nın kanlı planını polis ve jandarma ekiplerinin dikkati sayesinden engellendi. Muş Valisi İlker Gündüzöz, yapılan planlı operasyonlar neticesinde el yapımı patlayıcı maddelerin ele geçirildiğini söyledi.

Zaman zaman bu operasyonların yapıldığını ve bazılarının istihbarata dayalı olduğunu kaydeden Vali Gündüzöz, “Bu son olayda da emniyetin ve jandarmanın birlikte istihbarata dayalı bir operasyonu söz konusu oldu ve 60 kilogram civarında bir EYP ele geçirildi. Sürekli olarak kolluk kuvvetlerimiz teyakkuz halinde ve hem istihbarata dayalı hem de istihbarat olmaksızın da kritik alanlarda, kırsalda operasyonlar, arama tarama faaliyetleri devam etmekte” ifadelerini kullandı.

“HER GÜNÜMÜZÜN HUZURLU OLMASI İÇİN 7/24 GÖREVDELER”

Teröristlerin ve kötü niyetli odakların karşısında jandarma ve emniyet sürekli olarak sahada olduklarını söyleyen Gündüzöz, “Bunun da neticelerini görüyoruz ve huzurlu bir bayram geçirmemiz için, her günümüzün huzurlu olması için elimizden geleni 7/24 esasına göre yapıyoruz” dedi.

“KRİTİK BÖLGELER TERÖRDEN TEMİZLENDİ”

Operasyonların artık gece gündüz, yaz kış demeden devam ettiğini anlatan Vali Gündüzöz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İçişleri Bakanlığının konseptiyle terör büyük ölçüde silindi ve arzu ettiğimiz Doğu ve Güneydoğu illerinde ve özelde de Muş’ta önemli bir noktaya geldik. Bir zamanlar vatandaşımızın sıkıntı çektiği bölgelerde şimdi hayvancılık yapılıyor, yeni yeni evler inşa ediliyor. Bunlardan biri de Şenyayla la bölgesi. Diğer kritik alanlar, Şenyayla terör örgütünden temizlendi ve arzu ettiğimiz noktaya geldik. Operasyonlarımız bayram günü de, bayramdan sonrada sürekli devam edecek.”HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.