Boynundan bıçaklanarak ve bilekleri kesilerek öldürülmüştü

Kırklareli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar  Mustafa Karakuş, Can Tavut ve Halil Çetin ile Ramazan Fırat’ın babası Abuzer,  ağabeyi Mehmet Sait Fırat ve taraf avukatları katıldı.

Mahkemeye gelen belgelerin okumasıyla başlayan duruşmada, belgelere  ilişkin savunmalar alındı.

Görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, kuvvetli suç şüphesi olduğu  gerekçesiyle sanıkların tutukluluk halinin devamını talep etti.

Sanık Tavut, savunmasında, olayla ilgili bildiği, gördüğü ve yaşadığı  her şeyi anlattığını iddia etti. Fırat’ı öldürmediğini ileri süren Tavut,  tahliyesini istedi.

Sanık Çetin de olay günü ve öncesinde yaşananları kolluk ve savcılık  ifadelerinde anlattığını söyledi.

Sanık Karakuş ise Fırat’ı öldürmediğini, öldürmek için hiçbir  nedeninin de bulunmadığını öne sürdü.

Maktul Fırat’ın babası Abuzer Fırat da oğlunun intihar etmediğini,  öldürüldüğünü iddia etti.

Bir evde yaşayan 4 kişiden birinin öldürülmesinin gerçeği ortaya  koyduğunu ifade eden Fırat, ”Ben oğlumu okusun diye oraya gönderdim. Öldürülsün  diye göndermedim. Benim oğlumu bunlar öldürdü ve biran önce cezalandırılmalarını  istiyorum.” diye konuştu.

Tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti,  tanıkların dinlenilmesi ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 19 Haziran’a  erteledi.

Olay

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinin Gündoğdu Mahallesi’nde yaşayan  Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu Öğrencisi Ramazan Fırat’ın,  4 Mart 2015’te odasında hareketsiz yattığını gören ev arkadaşları durumu polise  bildirmiş, Fırat’ın boynundan bıçaklanarak ve bilekleri kesilerek öldürüldüğü  belirlenmişti.

Olayla ilgili gözaltına alınan ev arkadaşları Mustafa Karakuş, Can  Tavut ve Halil Çetin tutuklanmış, delil yetersizliği gerekçesiyle serbest  bırakılmış, cumhuriyet savcısının itirazı üzerine şüpheliler yeniden  tutuklanmıştı.

Yürütülen soruşturma sonunda haklarında dava açılan 3 sanık hakkında  ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

İlginizi Çekebilir

Muş’ta kalpazan operasyonu

Muş Merkezde gerçekleşen sahte para operasyonunda 3 bin 300 lira sahte para ele geçirilirken, olayla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir