Ak Parti Aday Adayı Yakışan’dan birliktelik vurgusu

Ak Parti Aday Adayı Yakışan’dan birliktelik vurgusu AK Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Murat Yakışan, herkesin Muş için çalışması gerektiğini belirterek birliktelik vurgusu yaptı 24 Haziran’da yapılacak 27. Dönem Milletvekili Seçimleri için AK Parti’ye aday adaylığı müracaatında bulunan Avukat Murat Yakışan, herkesin Muş için çalışması gerektiğini söyledi. Yerel ve yaygın basın kuruluşu temsilcileriyle bir araya […]

Ak Parti Aday Adayı Yakışan’dan birliktelik vurgusu
Ak Parti Aday Adayı Yakışan’dan birliktelik vurgusu
  • Yayınlanma1 Mayıs 2018 09:45

Ak Parti Aday Adayı Yakışan’dan birliktelik vurgusu

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Murat Yakışan, herkesin Muş için çalışması gerektiğini belirterek birliktelik vurgusu yaptı

24 Haziran’da yapılacak 27. Dönem Milletvekili Seçimleri için AK Parti’ye aday adaylığı müracaatında bulunan Avukat Murat Yakışan, herkesin Muş için çalışması gerektiğini söyledi.

Yerel ve yaygın basın kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Av. Murat Yakışan, projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamasında birliktelik vurgusu yapan Yakışan, “Biz Muş’a ve Muşluya hizmet etmek için bu göreve talip olduk. Bütün partili arkadaşlarımın da aynı düsturla hareket ettiğinden şüphem yok. Onun için hepimizin ortak paydası Muş ve Muşlu olmalı. Hepimizin Muş’a ve Muşluya hizmet etme gayretinde olması gerekiyor” dedi.

AVUKAT MURAT YAKIŞAN KİMDİR?

Kişisel: 1979 yılında Muş Merkez’de dünyaya geldi. Annesi Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Heyeti Temsiliye ve Erzurum Kongresi üyesi Hacı Musa Bey’in torunu ve Demokrat Parti kurucularından Medeni Bey’in kızı; babası da Bıdri Aşireti’nin önde gelenlerinden Hacı Şevki Bey’in oğludur. Annesi ev hanımı, babası ise memurdur.

Öğrenim: İlk ve orta öğretimimi Muş’ta tamamladı. Muş Anadolu Lisesi’nde okudu. 2003’te Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini ve Gazikent Üniversitesi Dış ticaret Bölümünü bitirdi. Yüksek Lisans’ını Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde 2014 yılında ‘Siyasal Partiler ve Örgütlenmelerde Seçmen Davranışları’ konulu tezi ile tamamladı. Doktorasına Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde devam etmektedir.

İş hayatı: Şu anda sahibi ve yöneticisi olduğu Yakışan Hukuk Bürosu’nda ceza avukatlığına devam etmektedir.

Siyasi hayatı: Siyasi hayatına AK Parti İstanbul Örgütünde başlamış olup, AK Parti Fatih İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, AK Parti SKM Komisyon Üyeliği, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Dış İlişkiler Komisyon Üyeliği, AK Parti Fatih Seçim Kurulu Üyeliği ve Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Sivil toplum kuruluşları: Murat Yakışan Hukukçular Derneği ve Muş Derneği üyesidir. Birçok sivil toplum örgütlerine ve yerel yönetimlere danışmanlık yapmaktadır. Ulusal bir gazete için Hak ve Özgürlükler kapsamında yazılacak Yeni Anayasa Hukuku komisyonu başkanlığı yapmaktadır.

Eserleri: Seçmensiz Parti, Seçimsiz Siyaset Olmaz, İskenderiye Kitaplığı, 2014. ‘AK Parti Teşkilatı Üzerine’, ‘Vesayetten Halk Egemenliğine Recep Tayyip Erdoğan’, ‘Paralele Yeraltından Notlar’, ‘Darbelerin En Sinsisi 17 Aralık’ adlı birçok makale yazmıştır.HABER49