18 YILLIK HASRET BİTTİ!

Bugün milyonlarca kişiyi peşinden sürükleyen ve halen dünyada en fazla sporcusu ve seyircisi bulunan futbol,  Türkiye’de oynanmaya başladığı günden itibaren daima önemli bir yer işgal etmiş, toplumda meydana gelen sosyoekonomik değişim ve dönüşümle birlikte kitle iletişim araçlarının da yardımıyla popüler kültürün, tüm manipülasyonlarına karşın, toplumsal praksis olma özelliğini hep korumuştur. 1984 yılında Muş Sporun takımı kurulmuş, […]

18 YILLIK HASRET BİTTİ!
18 YILLIK HASRET BİTTİ!
Emrullah Özbey
  • Yayınlanma29 Nisan 2022 13:35

Bugün milyonlarca kişiyi peşinden sürükleyen ve halen dünyada en fazla sporcusu ve seyircisi bulunan futbol,  Türkiye’de oynanmaya başladığı günden itibaren daima önemli bir yer işgal etmiş, toplumda meydana gelen sosyoekonomik değişim ve dönüşümle birlikte kitle iletişim araçlarının da yardımıyla popüler kültürün, tüm manipülasyonlarına karşın, toplumsal praksis olma özelliğini hep korumuştur.

1984 yılında Muş Sporun takımı kurulmuş, 1984 ve 2004 yılları arasında Muş Spor ikinci lige kadar yükselmiştir. 2004 yılında bazı menfaat sahibi kişiler tarafından üçüncü ligden düşen takımımız tarih olmuştur. 2015 yılında iş adamı Maşallah Kandemir tarafından kurulan Menderes Spor takımı amatör spor olarak ve Bölgesel Amatör Liginde mücadele ettikten sonra 2021 sezonu başında yeni bir yönetim oluşturularak Muş Sporun kuruluş tarihi olan 1984 Muş Spor ismini aldı.

Bölgesel Amatör Liginden (BAL), Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 3. ligine yükselmenin iki kahramanı var. Bu kahramanlar iş adamı Maşallah Kandemir ve yine iş adamı Murat Bozyel… Tabi bir de manevi destek veren Muş Spor taraftarını da göz ardı etmemek lazım. Muş Sporumuzun son maçlarındaki birlik ve beraberliğimizi bundan sonra da sürdürmeliyiz.

18 yıl aradan sonra tekrar 3. lige yükselen sarı-beyaz Muş Sporumuz tüm Muşlularındır. Hiçbir siyasi ve ideolojik bir düşünce barındırmadan sadece spor anlamında ilimizin hak ettiği yerlere gelmesini sağlamak için yola çıkan takımımıza şimdi kenetlenme zamanı geldi. Başarısızlığı reddedip başarıyı sahiplenmek sadece bizim ilimize mahsus olmasa da birçok konuda örneğini görmekteyiz. Bugüne kadar herkesin tek kuvvet olup takımımızın başarı elde etmesi için bir araya gelmesi gerekirken sadece başarısızlıklar izlenip ah vah edildi. Şimdi ortada bir başarı var ve herkes kendine pay biçmek için yarışıyor. En çok ben destekledim pozları veriliyor, reklamları yapılıyor. Bu memleket tarihi boyunca haksızlığı, adaletsizliği, sahtekârlığı, ikiyüzlülüğü o kadar çok gördü ki şimdi görür görmez tanıyor. Futbol hele de Muş Sporumuz kimsenin rant ve reklam kapısı değildir. Samimiyetle taşın altına elini bırakmaya gelenlere ihtiyacımız var. Bugüne kadar yaşanan her şeyi geride bırakarak Muş Sporumuz için bir şeyler yapmaya çalışalım ve karşı karşıya değil yan yana duralım. Galibiyetlere susamış bu takımı ve memleketi ancak tek yürek olabilirsek güldürebiliriz.

Avrupa’da ve Türkiye’de yaşayan Muş’a ve Muş Spora gönül vermiş herkesin ve her kesimin maddi ve manevi destek vermesi lazım takıma.

Karınca kararınca şehrin takımı olan Muş Spora hep birlikte destek olursak, hep beraber Muş Sporumuzu üst liglere taşırız. Hep birlikte Muş Spor için çalışalım. Maçlara gidelim takımımızı sürekli destekleyelim. Takım olmak sadece sahada koşmak değil, tribünde de o ruhu canlı tutmak mühimdir. Biz oyuncularımız, teknik kadromuz, yönetimimiz, sponsorlarımız, taraftarlarımız ile bir takımız. Bu takımda her bir kolun ayrı ayrı sağlam olması bizi ilerletir. Tek kanatla uçulmaz ve bugüne kadar bir başarısızlık olmuşsa da bu yine hepimizindir, tüm kanatların. Ve yeri gelince en çok başarısızlığı sahiplenirsek neden ilerleyemediğimizi anlayabiliriz. Bu takım iyi günde kötü günde bizim takımımız, bu takım düşse de yükselse de bizim takımımız. Bu başarıların ancak ekip ruhu ile gelebileceğini bilmeli ve her birimizin ekibin bir parçası olduğunu unutmamalıyız.

Sen-ben yok Muş Spor yeni bir ekip, yeni bir ruhla 3. ligde. Şimdi takımımıza sahip çıkmanın tam da zamanı…