Reklam
Reklam

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yılı dolayısıyla tören ve etkinlikler gerçekleştirildi. Muş’ta, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla Garnizon Şehitliği’nde düzenlenen törende, anıta çelenkler sunularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu ve Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Gün dolayısıyla Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda […]

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi
baykal
  • Yayınlanma19 Mart 2018 13:30

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yılı dolayısıyla tören ve etkinlikler gerçekleştirildi.

Muş’ta, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla Garnizon Şehitliği’nde düzenlenen törende, anıta çelenkler sunularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu ve Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Gün dolayısıyla Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda da anma programı düzenlendi.

Muş Valisi Aziz Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, 103 yıl önce Çanakkale’de ecdadın millet olma şuuru ve iman gücü ile düşmana “dur” diyerek, dünya tarihinde eşine az rastlanır kahramanlık mücadelelerinden biri olan Çanakkale Destanı’nı yazdığını söyledi.
O gün nasıl kahramanlık destanı yazılmışsa Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nda canlarını hiçe sayarak nasıl milli mücadeleye destek verilmişse aynı ruhun bugün de sürdüğünü ifade eden Yıldırım, “Üzerinde yaşadığımız topraklarda yani Muşumuzda da bu toprakların evlatları 15 Temmuz gecesi aynı ruhla vatan ve millet aşkıyla meydanlara çıkıp hainlere ‘dur’ diyerek duruşlarını sergilemişlerdir. Bu ruh bugün de Afrin’de devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Programda daha sonra şiirler okundu ve Çanakkale Zaferi’ni konu alan gösteriler sunuldu.
Programa, Garnizon Komutanı Albay Cem Karoğlu, Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ile askeri erkan ve vatandaşlar da katıldı